naše nejoblíbenější místní atrakce - půjčovna lodí a raftů, kterou najdete na adrese Luční 3055, 54401 Dvůr Králové n.L.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon 605 23 77 17, www.jedulabe.cz

Místní vodácká trasa po Labi vede ze Dvora Králové nad Labem do Kuksu a patří ke krásným a romantickým splavným úsekům na řece. Plavba je vodácky nenáročná – vhodná pro začátečníky a pohodáře. Na jaře ale pozor, voda může být divočejší a na řece mohou být spadlé stromy.

Zveme Vás na hrad Pecka, který je nazýván perlou Podkrkonoší. V dochozí vzdálenosti ze Souvrati můžete navštívit zříceninu původně gotického hradu, který se od 13. století tyčí nad stejně pojmenovaným městečkem. Sousední farní kostel sv. Bartoloměje je jeden z nejkrásnějších českých barokních kostelů. Na Pecku láká i místní koupaliště.

Zvičina je se svými 671 nadmořskými metry nejvyšším kopcem 17 km dlouhého horského hřbetu a také nejvyšším vrcholem Krkonošského podhůří.  

Vrchol Zvičiny nabízí nádherné výhledy do kraje. Za dobrých podmínek máte jako na dlani celé Krkonoše, Orlické hory, Ještěd a Jizerky, Vraní a Stolové hory.

Les Království je údolní přehradní nádrž na Labi vystavěná v roce 1920. Leží u samoty Tešnov v katastrálním území Bílá Třemešná, 4 km proti proudu od Dvora Králové nad Labem, v úzkém údolí, jež prochází Kocléřovským hřbetem. Na levém břehu ji lemuje rozsáhlý lesní komplex Království, zbytek starého hraničního hvozdu, po němž získala přehrada své jméno.

Lesní hřiště, neboli areál environmentální výchovy Hájemství, se nachází nedaleko obce Vítězná před vjezdem do osady Hájemství ze směru od Nemojova. Zaparkovat můžete přímo u hřiště a pak už se jen procházet parkem, hledat právě ten váš strom, který vás nebo vaše děti představuje v keltském kalendáři. Děti se mohou prolézat na prolézačkách ze starých stromů a větví, dutých kmenů, můžete pouštět kuličku nebo balonek (přineste si s sebou vlastní) po dráze vydlabané ve starém kmeni, prozkoumat cestičky, jaké tvoří krkonošské řeky. V obrovském přístřešku s krytým ohništěm si můžete udělat piknik.

Poblíž Jaroměře, 28 km od Souvrati, se vydáte zpět v čase, pokud navštívíte jedinečný vojenský komplex z 18. století Josefov.

Naleznete zde pevnost koncipovanou jako samostatné pevnostní město. V srdci pevnosti se budete pohybovat po pravoúhlých ulicích s domovní zástavbou, přes náměstí s kostelem, jehož věž spatříte již z dálky při příjezdu k městu. Svoji velikostí a významem je Josefov srovnatelný například se známým Terezínem či německým Koenigsteinem.

Pokud máte rádi historii a umění, navštivte unikátní expozici městského muzea v Hostinném. Františkánský klášter je raně barokní stavba z let 1677-1684 postavená Wolfgangem Dientzenhoferem, jedním z nejvýznamnějších architektů evropského baroka. Muzeum je věnované historii františkánů, rodákům a významným osobnostem města. 

Na okraji Českého ráje, poblíž Nové Paky, asi 25 kilometrů od Souvrati objevíte hned dvě zříceniny, vzdálené od sebe pouze 3 kilometry. Zvládnete je navštívit během jednoho odpoledne. Jedná se o zříceniny hradů Bradlec a Kumburk.

Krkonoše (německy Riesengebirge, polsky Karkonosze) patří mezi nejoblíbenější české hory. Podle pověstí je střeží bájný duch Krakonoš. Bohatou tradici tady má pěší turistika. Projít tady můžete téměř tisíc kilometrů značených turistických cest. Najít je možné nenáročné horské terény i obtížnější trasy, které zaberou několik dní. Ze Souvrati se dostanete do vysokých hor asi za 30 minut autem.

Pokud Vám nebude stačit náš potok, vyjdete se za koupáním na Pecku, do Dvora Králové nebo o kousek dál k Hořicím, zato ale na nejhezčí koupací místo v širém okolí - na prvorepublikové koupaliště uprostřed lesů Dachova.

Pokud plánujete spojit koupání s výlety, můžete se vydat i kousek dál - zde najde tipy na nejlepší koupání v Pokrkonoší https://www.tourismato.cz/koupani/podkrkonosi

Celoročně je otevřené nové akvacentrum ve Vrchlabí, kde se děti vyřádí v létě i v zimě - od nás cca 30 minut autem.

Adresa

Souvrať 30 č.p., Mostek, 544 75

50.467898, 15.723184

Google Maps             Mapy.cz

 

 

 

 

 

Kontakt

Email: chalupa@napotoku.cz

Telefon: 608 275 666

Kontaktujte nás ⇒  ZDE

 

 

Termíny pobytů

Hlavní sezona: červenec, srpen

Vánoce 2024: VOLNO, SILVESTR 2024: obsazeno

Pobyty o letních prázdninách začínají a končí sobotou.

 

    

Copyright © 2020 Chalupa Na Potoku

Search