Les Království je údolní přehradní nádrž na Labi vystavěná v roce 1920. Leží u samoty Tešnov v katastrálním území Bílá Třemešná, 4 km proti proudu od Dvora Králové nad Labem, v úzkém údolí, jež prochází Kocléřovským hřbetem. Na levém břehu ji lemuje rozsáhlý lesní komplex Království, zbytek starého hraničního hvozdu, po němž získala přehrada své jméno.

Zvičina je se svými 671 nadmořskými metry nejvyšším kopcem 17 km dlouhého horského hřbetu a také nejvyšším vrcholem Krkonošského podhůří.  

Vrchol Zvičiny nabízí nádherné výhledy do kraje. Za dobrých podmínek máte jako na dlani celé Krkonoše, Orlické hory, Ještěd a Jizerky, Vraní a Stolové hory.

Na okraji Českého ráje, poblíž Nové Paky, asi 25 kilometrů od Souvrati objevíte hned dvě zříceniny, vzdálené od sebe pouze 3 kilometry. Zvládnete je navštívit během jednoho odpoledne. Jedná se o zříceniny hradů Bradlec a Kumburk.

Zveme Vás na hrad Pecka, který je nazýván perlou Podkrkonoší. V dochozí vzdálenosti ze Souvrati můžete navštívit zříceninu původně gotického hradu, který se od 13. století tyčí nad stejně pojmenovaným městečkem. Sousední farní kostel sv. Bartoloměje je jeden z nejkrásnějších českých barokních kostelů. Na Pecku láká i místní koupaliště.

Krkonoše (německy Riesengebirge, polsky Karkonosze) patří mezi nejoblíbenější české hory. Podle pověstí je střeží bájný duch Krakonoš. Pěší turistika tu má bohatou tradici. Projít tady můžete téměř tisíc kilometrů značených turistických cest. Najít je možné nenáročné horské terény i obtížnější trasy, které zaberou několik dní. Ze Souvrati se dostanete do vysokých hor asi za 30 minut autem.

Pokud máte rádi historii a umění, navštivte unikátní expozici městského muzea v Hostinném. Františkánský klášter je raně barokní stavba z let 1677-1684 postavená Wolfgangem Dientzenhoferem, jedním z nejvýznamnějších architektů evropského baroka. Muzeum je věnované historii františkánů, rodákům a významným osobnostem města. 

Pevnost Josefov

Poblíž Jaroměře, 28 km od Souvrati, se vydáte zpět v čase, pokud navštívíte jedinečný vojenský komplex z 18. století Josefov.

Naleznete zde pevnost koncipovanou jako samostatné pevnostní město. V srdci pevnosti se budete pohybovat po pravoúhlých ulicích s domovní zástavbou, přes náměstí s kostelem, jehož věž spatříte již z dálky při příjezdu k městu. Svoji velikostí a významem je Josefov srovnatelný například se známým Terezínem či německým Koenigsteinem.

Adresa

Souvrať 30 č.p., Mostek, 544 75

50.467898, 15.723184

Google Maps 

Mapy.cz

 

 

 

 

Kontakt

Email: chalupa@napotoku.cz

Telefon: 608 275 666

Kontaktujte nás:  ZDE

www.napotoku.cz

 

Termíny pobytů

Hlavní sezona: červen, červenec, srpen

Vánoce 2024: VOLNO

Silvestr 2024: OBSAZENO

Pobyty o jarních a letních prázdninách začínají a končí sobotou.

 

    

Copyright © 2020 Chalupa Na Potoku

Search