Lesní areál Hájemství

Lesní hřiště, neboli areál environmentální výchovy Hájemství, se nachází nedaleko obce Vítězná před vjezdem do osady Hájemství ze směru od Nemojova. Zaparkovat můžete přímo u hřiště a pak už se jen procházet parkem, hledat právě ten váš strom, který vás nebo vaše děti představuje v keltském kalendáři. Děti se mohou prolézat na prolézačkách ze starých stromů a větví, dutých kmenů, můžete pouštět kuličku nebo balonek (přineste si s sebou vlastní) po dráze vydlabané ve starém kmeni, prozkoumat cestičky, jaké tvoří krkonošské řeky. V obrovském přístřešku s krytým ohništěm si můžete udělat piknik.

V Lesním areálu začíná naučná stezka Lesem Království, které je dlouhá 4 km a končí u pohádkové přehrady Les Království na Labi. Trasa má celkem 7 zastavení s naučnými tabulemi a interaktivními prvky jako je třeba lesní pexeso, poznávání stop, hub, stromů… Půjdete nenáročným terénem, který se v pohodě dá projít i s kočárky a malými dětmi. Cestu vám zpestří osídlené ptačí budky. Dozvíte se, že stromy jsou v potravním řetězci mnoha zvířátek, poskytují úkryt i potravu. Cestou si přečtete též o významné osobnosti zdejšího kraje, Františku Antonínu hraběti Šporkovi, který stojí za vznikem významného barokního areálu na nedalekém Kuksu.

V cíli u přehrady se můžete ve Štěrbově vile. Zahradní posezení nabízí kromě pohodlných lavic i houpačky hamaky, pískoviště a venkovní variantu deskových her jako člověče, nezlob se, šachy, dřevěné sochy k prolézání.

Cesta zpět je nejjednodušší stejnou cestou. Bude to trochu do kopce. Hodně motivace, dobrůtek, případně nějaké to „tažné zařízení“ se vám bude hodit.

Praktické informace:

Celková délka výletu (tam i zpět) – cca 9 km.

Kočárek – ano, jen poslední úsek u přehrady je nutné jet po silnici – krátký úsek nad přehradou je prudký.

Adresa

Souvrať 30 č.p., Mostek, 544 75

50.467898, 15.723184

Google Maps             Mapy.cz

 

 

 

 

 

Kontakt

Email: chalupa@napotoku.cz

Telefon: 608 275 666

Kontaktujte nás ⇒  ZDE

 

 

Termíny pobytů

Hlavní sezona: červenec, srpen

Vánoce 2024: VOLNO, SILVESTR 2024: obsazeno

Pobyty o letních prázdninách začínají a končí sobotou.

 

    

Copyright © 2020 Chalupa Na Potoku

Search