Koupaliště

Pokud Vám nebude stačit náš potok, vyjdete se za koupáním na Pecku, do Dvora Králové nebo o kousek dál k Hořicím, zato ale na nejhezčí koupací místo v širém okolí - na prvorepublikové koupaliště uprostřed lesů Dachova.

Pokud plánujete spojit koupání s výlety, můžete se vydat i kousek dál - zde najde tipy na nejlepší koupání v Pokrkonoší https://www.tourismato.cz/koupani/podkrkonosi

Celoročně je otevřené nové akvacentrum ve Vrchlabí, kde se děti vyřádí v létě i v zimě - od nás cca 30 minut autem.

Tipy na koupání blízko Chalupy Na Potoku:

Letní areály:

♠ Koupaliště kemp Peckahttps://www.kemppecka.cz/ - nejbližší koupaliště s filtrací, hřiště, antuka, plážový volejbal, lezecká stěna, dětské hřiště - trampolína, kiosek s občerstvením – 8 km od chalupy

♠ Autokemp Mostek – https://www.mostek.cz/autokemp/koupani/ - koupaliště s přírodní vodou – 3 km od chalupy

♠ Dvůr Králové – Tyršovo koupaliště ze 30. let, rekonstrukce 2002, dva velké bazény, brouzdaliště, dětské hřiště, hřiště na volejbal a plážový volejbal, basketbal, nohejbal, stolní tenis a minigolf. Ve velkém parku vedle plovárny je travnatá plocha se stromy, ideální místo pro odpolední piknik. Restaurace. Od května do září.

♠ Trutnov http://sportoviste-trutnov.cz/ krytý bazén i letní koupaliště – bazén/akvapark – od června do září

♠ Prvorepublikové přírodní koupaliště a sluneční lázně Dachova – perla uprostřed lesů u Hořic

https://infocentrum.horice.org/o-meste/pamatky/koupaliste-dachova

Na pohled nenápadná osada ukrývá architektonický skvost. Koupaliště bylo společně se slunečními lázněmi vybudováno na místě původního rybníka začátkem 20. let 20. století. Při severní straně nádrže byl pod vlivem vyhraněného architektonického stylu, který bývá označován jako národní dekorativismus nebo také české art deco, vybudovaný unikátní dřevěný pavilon s kabinami.

Čtvercová vodní nádrž, kterou obklopují lesy, je rozdělena na tři sekce – pro děti, pro začátečníky a pro zkušené plavce. Bazén s kamenným podložím má rozlohu 8000 m², napájí ho lesní prameny, díky nimž je stále čistý.

Koupaliště je spolu s hlavní budovou a strážním domkem od roku 2013 na seznamu nemovitých kulturních památek ČR. V letech 2016-2020 proběhla citlivá rekonstrukce. V interiérech řemeslníci obnovili prvorepublikové detaily i původní vitrážová okna. 

Písečná pláž, stromová alej, hřiště na volejbal, fotbal, petanque, stoly na stolní tenis, prolézačky pro děti. Otevřeno od červne do září, vstupné 60/40 Kč.

Natáčel se tady film režiséra Otokára Schmidta Eliška má ráda divočinu.

V blízkosti koupaliště jsou turistické stezky a zajímavá místa, například při Malátově stezce vyvěrá pramen Kalíšek, u něhož se v dobách temna tajně scházeli nekatolíci. 

 

Celoročně:

 ♠ Akvacentrum Vrchlabí https://www.aquacentrum-vrchlabi.cz/- nový areál, tobogány, vířivky, divoká řeka, pára, wellness, plavecký bazén, pizzerie - celoročně

 ♠ Akvapark Trutnov  http://sportoviste-trutnov.cz/ 

 

Adresa

Souvrať 30 č.p., Mostek, 544 75

50.467898, 15.723184

Google Maps             Mapy.cz

 

 

 

 

 

Kontakt

Email: chalupa@napotoku.cz

Telefon: 608 275 666

Kontaktujte nás ⇒  ZDE

 

 

Termíny pobytů

Hlavní sezona: červenec, srpen

Vánoce 2024: VOLNO, SILVESTR 2024: obsazeno

Pobyty o letních prázdninách začínají a končí sobotou.

 

    

Copyright © 2020 Chalupa Na Potoku

Search