Jedu Labe

naše nejoblíbenější místní atrakce - půjčovna lodí a raftů, kterou najdete na adrese Luční 3055, 54401 Dvůr Králové n.L.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon 605 23 77 17, www.jedulabe.cz

Místní vodácká trasa po Labi vede ze Dvora Králové nad Labem do Kuksu a patří ke krásným a romantickým splavným úsekům na řece. Plavba je vodácky nenáročná – vhodná pro začátečníky a pohodáře. Na jaře ale pozor, voda může být divočejší a na řece mohou být spadlé stromy.

Na půlden či den s JeduLabe.cz se vyráží na řece buď v 9:00 nebo odpoledne ve 14 hodin, cena za půjčovné na celý den je o něco vyšší. Půjčí Vám samozřejmě i pádla, barely a vesty zdarma. Kanoe jsou stabilní Samby, tedy pro tři osoby (s malými dětmi max 4), rafty jsou pro 6.

Doporučujeme objednat si lodě den či více dnů předem, hlavně o rafty bývá velký zájem.

Parkování zdarma najdete na konci ulice Luční ve Dvoře Králové n.L., po levé straně příjezdové komunikace. Zde si půjčíte vybavení, zaplatíte, nalodíte se a můžete vyrazit.

Délka trasy je 10 km, doba splavnosti 3 - 4 hodiny. Úsek vede typickou lužní vegetací a při troše štěstí zde můžete spatřit ledňáčka a volavku.

První zastávka je po cca 4 km, kdy narazíte na úseku před žirečským mlýnem na jez, který se přenáší. Další zastávka se pak nachází 700 m po něm, a to na pravém břehu Labe. Jedná se o barokní areál Domov sv. Josefa s kostelem sv. Anny s bývalou jezuitskou rezidencí. Doporučujeme zastavit se na dort a kávu v kavárně Damián a prohlédnout si zdejší bylinkovou zahradu nebo sýpku s expozicí historie cyklistiky a krásný zámecký park.

Další super zastávkou je na 8. km stanovický Šporkův mlýn s restaurací a velkou venkovní zahrádkou na břehu řeky u jezu. Je to kouzelné místo, kde potkáte kromě vodáků i cyklisty projíždějící Polabskou cyklostezkou. Jez zde není při normálním průtoku sjízdný. Lodě se přenášejí vlevo přes lávku nad náhonem k malé vodní elektrárně, rafty se mohou přetáhnout přes jez na provazu. Pokud je trochu vody, tak  naše děti vždy tento jez vždycky sjíždějí 😉

Cíl plavby je na 10. kilometru na levém břehu Labe, na Kuksu hned za mostem. Zavolejte pro převoz řidičů o něco dříve, ať nemusíte čekat, pokud budete spěchat zpátky. Případně se občerstvěte v některé z místních restaurací, prohlídněte si areál hospitalu. Personál jedulabe.cz pokud má místo v autech, tak odveze všechny pasažéry, nejen řidiče.

Víc na www.jedulabe.cz.

Adresa

Souvrať 30 č.p., Mostek, 544 75

50.467898, 15.723184

Google Maps 

Mapy.cz

 

 

 

 

Kontakt

Email: chalupa@napotoku.cz

Telefon: 608 275 666

Kontaktujte nás:  ZDE

www.napotoku.cz

 

Termíny pobytů

Hlavní sezona: červen, červenec, srpen

Vánoce 2024: VOLNO

Silvestr 2024: OBSAZENO

Pobyty o jarních a letních prázdninách začínají a končí sobotou.

 

    

Copyright © 2020 Chalupa Na Potoku

Search